Naši polovedoucí a další dobrovolníci táhnou ELIM, jinak se to ani v posledních dnech říct nedá. Je úžasné vidět, jak se nám po letech vrací investice do mladých lidí, kterým jsme postupně dávali důvěru a nechávali je nám pomáhat v drobnostech. Proč si toho ale všímáme právě v tomto období? Předletfestový čas je speciální sám o sobě, festival vyžaduje mnoho příprav a už jen díky němu nemáme dostatek personálu na zajištění provozu klubů a dalších oblastí naší organizace.

Není potřeba mnoha slov, Kendru zná snad každý kdo někdy slyšel o ELIMu. Má za sebou jeden celý rok v ČR a poslední týdny jsme doslova sváděli boj s úřady, abychom splnili všechny podmínky pro udělení dlouhodobého pobytu, tedy na další dva roky. A díky Bohu to vyšlo!

Další rok a další polovedoucí, tentokrát 13. v pořadí. A proč zrovna zakladatel? Tonda Šeda totiž patří mezi 3 klubáky, kteří se zúčastnili historicky prvního Plánu B před 5 lety tady v Letovicích a tak nám vlastně klub pomáhal utvářet. Další zajímavostí je, že jistě patří mezi klubáky s nejvyšším počtem návštěv za celou historii klubu.

"Návykové nejsou jen drogy" - takhle zní blok přednášek pro všechny 8. třídy a tercii z gymnízia v Boskovicích, který se pořádá tento týden na Majáku v Boskovicích. Celý projekt vznikl na popud ředitele městské policie v Boskovicích, pana Krátkého, který oslovil nás a organizaci Podané ruce. Společně jsme vymysleli zajímavý program, který ma na Maják na celé dopoledne přilákat po 3 dny skupiny 60 studentů z již zmíněných škol.

Dlouho jsme v ELIMu snili o pořízení jedné "stolní hry" - která je doslova na velkém stole - o air hokeji. Díky speciálnímu daru na dovybavení boskovické klubovny a skvělé nabídce firmy Tool Billiard z Olomouce jsme si konečně tento hokej mohli dovolit. Díky nekonečně rozlehlých prostorám, které na Majáku máme, ani nezabírá moc místa a ideálně sedl do interiéru našeho klubu.

Ještě před rokem se na místě naší klubovny nacházela pouze ruina s posledními pozůstatky kdysi vyhlášené diskotéky Maják. Od 1.května 2016 jsme i díky celé řadě dárců z okolí objekt pronajali, pustili se do rekonstrukce a od září 2016 naplno rozeběhli provoz jediného volnočasového centra pro děti a mládež v Boskovicích.

Víkend před Velikonocemi proběhla částečně v Boskovicích a částečně v Letovicích letfestová příprava. Jednalo se o čas pro všechny "mladší" organizátory a nováčky, který měl hlavně utužit náš kolektiv, měli jsme možnost se něco nového naučit a hlavně jsme plánovali celou řadu věcí spojených právě s LetFestem.

Už před 14 dny jsme na našem facebooku odhalili logo a téma letošního ročníku LetFestu. Hodně lidí se nás ptá, proč právě SEVEN (sedm)? Odpovědět se dá mnoha způsoby - nějaké téma a logo jsme vybrat museli a pokud vás to opravdu zajímá, dorazte na LetFest, vše se dozvíte. Pro nedočkavce nastíníme alepoň základní myšlenky - jedná se o 7. ročník LetFestu a zároveň rok 2017.